סוככים מתקפלים

דף הבית » הסוככים שלנו » סוככים מתקפלים
לקבלת הצעת מחיר השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם:

סוכך הוא פתרון הצללה נוח להתקנה עלותו נמוכה יחסית והוא מעניק פתרון הצללה אידיאלי. ישנם שני סוגים של סוככים, סוככים מתקפלים וסוככים קבועים. סוככים קבועים הינם מבני קבע ולא ניתנים לפירוק. סוככים מתקפלים, לעומת זאת, כן ניתן לקפל במידת הצורך וזהו יתרונם הבולט.

סוככים מתקפלים מתחלקים לשני סוגים עיקריים, סוככי זרועות ומרקיזות. סוככי זרועות, כשמם כן הם, סוככים אשר להם שתי זרועות, אחת מכל צד המחוברות לקיר ועליהן פרוש בד, מסוג שמשונית או דרלון. למרקיזות, לעומתם ישנו מבנה מעוגל והשלד שלהן הוא דמוי אקורדיאון, עליו פרוש הבד.

מרקיזות וסוככי זרועות הינם הנפוצים ביותר לשימוש אולם אינם היחידים בשוק קיימים גם סוככים מסילות וסוככי חלון, גם הם מתקפלים.

היתרון העיקרי בהתקנת סוככים מתקפלים מכל סוג, טמון בתכונה הבסיסית שלהם והיא, עובדת היותם מתקפלים. סוככים מתקפלים ניתן לקפל על פי הצורך כך למשל, במידה וצריך הגנה מהשמש, אפשר לפתוח אותם ובערב, כאשר רוצים לשבת תחת השמיים ולצפות בכוכבים, ניתן לקפל אותם.

לסוככים ישנו מנגנון פתיחה וקיפול מאוד נוח להפעלה. הקיפול המסורתי נעשה בעזרת הידיים, על ידי מנואלה, או על ידי חוט, כשמדובר בסוככים מתקפלים מסוג מרקיזה. כיום גם השימוש במנוע לשם קיפול ופתיחת הסוכך נעשה שכיח, היות והמנועים הפכו זולים יותר ואמינים יותר. כמו כן עם התפתחות הטכנולוגיה החכמה, ניתן לחבר את הסוככים למנגנון של בית חכם, והם יפתחו באופן אוטומטי כשיחושו בחום השמש, כל שכן, יסגרו, לאחר שהשמש שקעה.

קיפול הסוכך תלוי בסוג הסוכך, סוככים שונים מתקפלים באופן שונה. סוככי מרקיזה מתקפלים לכיוון הקיר ויוצרים מראה של אקורדיאון. סוככי זרועות מתקפלים על ידי גלילת הבד על גליל האלומיניום והזרועות נאספות אל הקיר. בסוככי חלון, הבד נגלל על הגליל אך הזרועות עולות כלפי מעלה ובסוככי מסילות, הבד מתקפל אולם הקונסטרוקציה נשארת בעינה.

מכיוון שסוככים אלו אינם מבני קבע, התקנתם אינה מצריכה אישורים. סוככים קבועים נחשבים כתוספת בנייה ומצריכים אישורי בנייה מהעירייה וסוככים מתקפלים, אינם צריכים אישורים שכאלו.

הסוככים המתקפלים מגיעים עם מגוון נרחב של בדים וניתן להתאים אותם לכל סגנון עיצובי. סוככי זרועות מתאימים ליצירת מראה יותר מודרני ובעל קווים נקיים ומרקיזות תורמות ליצירת מראה מהודר וקלאסי. היתרון בשימוש בבדים השונים גדל לנוכח העובדה, שניתן להדפיס על הבדים אלמנטים גרפיים. כתוצאה מכך, התקנת סוכך בבתי עסק, מעניקה לבעליו שטח המיועד לפרסום ולמיתוג או בבתים פרטיים, לציון הכתובת.

השימוש בסוככים מתקפלים הינו אידיאלי להצללה בימים חמים, לעומת זאת, במזג אוויר חורפי וסוער סוככים מתקפלים אינם אפקטיביים ומומלץ לקפל אותם, היות והם אינם עמידים בפני רוחות חזקות.

השימוש בסוככים מתקפלים מקובל בבתים פרטיים, בחצרות, בגינות, בחלונות, במרפסות ובבתי עסק והם משמשים הן להצללה והן ליצירת פרטיות.

סוככי הזרועות ניתנים לפתיחה חלקית או מלאה מה שמאפשר לבעל הסוכך, להחליט ולקבוע את מידת ההצללה הרצויה. בעזרת סוכך מסוג זה ניתן להצל על שטחים רבים וגדולים ובו בזמן, במקרה הצורך, ניתן לקפל אותו וליצור מראה נקי ואסתטי. בדרך זו, סוכך מתקפל משאיר את המרחב פתוח, ללא תמיכה של עמודים ועל ידי כך מתאפשר ניצול של החלל, באופן מקסימלי.

Printer